Labas,
ar kada susimąstei, kas tau yra „patirtis“? Kaip vertini džiugesį keliančias? O kaip sudėtingas, ar net ir kančios atnešančias? Dabar nusuk žvilgsnį nuo ekrano ir apie tai pamąstyk. Rask sau atsakymus, kurie ateina šią akimirką. Užsirašyk.

Lietuvių kalbos žodyne radau štai tokį šio žodžio praplėtimą: „patyrimas, patyrimo išdava“.
Tai lyg po veiksmo sekantis vienoks ar kitoks rezultatas. Kalbant apie save – man tai po įvykio atsirandantis pojūtis, kuris gali būti juntamas skirtinguose lygmenyse: fiziniame (kaip į tai sureagavo kūnas? pvz. liga, sužalojimas, raumenų įtampa), emociniame (kaip dėl to jaučiuosi, pvz. išgąstis), mentaliniame (kaip šią situaciją iš įsitikinimų klodo akimirksniu įvertina protas?), vaizduotės (pagal turimus įsitikinimus nusipiešiamas ateities vaizdas), dvasiniame (šis lygmuo asmeniškas ir į jį kviečiu žvelgti iš savo suvokimo perspektyvos).
Mes kiekvienas per gyvenimą sukaupiame įvairiausių patirčių bagažą. Tai unikalus konkretaus žmogaus žemėlapis, kurį jis pats gali susukti į ritinį ir padėti ant spintos arba išvynioti ir pažvelgti, kur dabar esu? Kur link einu? Ko mane mokė mano patirtys? Ir svarbiausia, ką aš išmokau?
Nupieškime tavo žemėlapį. Aš tau padėsiu.
Paimk tą patį popieriaus lapą ir užrašyk pirmą savo patirtį, ryškią patirtį, kuri šiuo momentu ateina į galvą.
Išskirk 5 punktus:
1) fizinis lygmuo
2) emocinis lygmuo
3) mentalinis lygmuo
4) vaizduotės lygmuo
5) dvasinis lygmuo
Prie kiekvieno punkto aprašyk savo patyrimo išdavą. Kitaip sakant, kaip ji pasireiškė tavo kūne, tavo emocijose. Ką apie tai tau kuždėjo protas? Ką piešė vaizduotė? Kaip tai įtakojo tavo vertybinį pamatą ir ar buvai linkęs tapatintis su tuo? Šablono kaip rašyti - nėra. Leisk žodžiams nugulti į lapą. Rašyk laisvai, kaip jauti.
Kai tai atliksi, perskaityk ir sąžiningai sau atsakyk: „Ar tai mano? Ar man tai trukdo ar padeda gyventi? Kaip tai veikia mano santykius su savimi, su šeima, draugais ir kolegomis?“
Jeigu pajusi, jog tai tau trukdo jaustis geriau – grįžk prie penkių punktų ir juos PAKEISK taip, kaip tu norėtum. Galbūt pakaks vos vieno žodžio korekcijos, o gal teks keisti visą sakinį. Duok čia sau laiko.
Kaip jautiesi? Ko tavo autentiška patirtis, džiuginanti ar skaudi, tave mokė?
Jei tik nori – pasidalink tuo komentaruose.
O aš, nuo šiol kiekvieną savaitę, šioje patirčių skiltyje su tavimi dalinsiuosi savo įvairiausiomis patirtimis, kurios mane ir džiugina, ir kelia iššūkius. Vienok svarbiausia – augina.

Užduotis leido darkart perrūšiuoti ir pasitikrinti mintis:
kurios yra mano, o kurios buvo sukurtos aplinkinių.
Dėkoju!🙏
Labai sunku sudelioti i siuos punktus,kai viduje chaosas.
Daug nuoskaudų ir vilties nugulė mano lape. Ačiū! ❤️