top of page
Blurry Shadows_edited_edited_edited.jpg
Jurgita Jurkutė-Širvaitė

PAUZĖ



Labas,


kada paskutinį kartą savo darbą dirbai taip, kad širdis dainavo? O ar buvo kada, kad dirbant galėjai apjungti didelę dalį savo kompetencijų ir taip pajausti stiprų autentiškos saviraiškos malonumą? Gerai skamba „saviraiškos malonumą“, tiesa?


Jurgita Jurkutė-Širvaitė
Foto: Aurelija Labuckaitė

Tai patyriau praėjusią savaitę. Savo kalendoriuje ryškiai pasižymėjau vasario 8 dieną: emocinės gerovės konferencija „Pauzė“ ir aš tarp jos vedėjų.

Su Almantu Dulkiu, „Pauzės“ įkūrėju, susipažinau dar pandemijos laikotarpiu. Senokai domiuosi emocinės gerovės klausimais ir vis gilinu čia savo žinias, tad pažintis – itin džiugino. Ši tema reikalinga mums visiems, gera stebėti kai apie tai kalbame vis garsiau ir drąsiau.

Šiemet Almantas pakvietė mane prisijungti prie pačios konferencijos komandos. Kartu su psichologu ir sąmoningumo praktiku Pauliumi Rakštiku tapome konferencijos vedėjais. Jau nuo pat pirmųjų renginio akimirkų jutau, kaip sklandžiai ir prasmingai viskas dėliojasi. Kiekvienas kalbėtojas – autentiškas, įdomūs ir naudingų įžvalgų kupini pranešimai.

Noriu su tavimi pasidalinti keliomis mintimis, kurias dirbdama spėjau pagauti ir sau, ir tau. Tikiu, kažkuri jų dabar bus pačiu laiku ir vietoje. Na, o iš jų kilę klausimai tebus kelrodžiai atsakymų sau link.

Tad leisk sau pauzę. Pasidaryk puodelį arbatos, pasiimk popieriaus lapą ir rašiklį.

„4 iš 5 suaugusiųjų turi per daug veiklų, bet neturi tam pakankamai laiko“.

/Socialinių mokslų daktarė, laimės ekonomikos tyrinėtoja Viktorija Starkauskienė/


Čia stabtelkim. Pamąstymui: o kaip tau sekasi? Ar gebi prisiimti atsakomybių tiek, kiek realiai turi tam energijos ir laiko? Ar gebi pasakyti „Ne“?


„Mes kiekvienas lyg tortas: matome išorę, bet nė nenutuokiame, kokie sluoksniai sugulę viduje.“

/ Gerovės ekspertė ir mentorė Agnė Gorpinčienė, "Ignitis grupė“/


Ar kada svarstei, jog galėtum ateiti pas vadovus su idėja, kaip pagerinti emocinę atmosferą darbe?

Štai „Ignitis“ dirba apie 4000 žmonių. Man įdomu buvo tai, kad tokia didelė įmonė skiria dėmesį darbuotojų emocinei sveikatai: tarp kolegų yra 20 apmokytų gerovės mentorių, kurie atliepia ir išklauso šalia esantį. Agnė Gorpinčienė, "Ignitis grupės“ gerovės ekspertė ir mentorė, gali būti tau įkvėpimu pristatant idėją savo darbe. Ji žaismingai pradėjo nuo to, kad mes kiekvienas lyg tortas. Puikiai matome išorę, bet kartais nė nenutuokiame, kokie sluoksniai sugulę viduje. Pastebėti, užkalbinti ir prakalbinti žmogų jau gali būti didelė pagalba.


„Mano didžiausia silpnybė yra mano didžiausia stiprybė“

/„Vinted“ inžinerijos direktorė, „Tech Kinship“ įkūrėja Aliona Sosunova/


Aliona išskyrė savo didelį jautrumą. Kuris dirbant su savimi tapo jos privalumu ir itin vertinga savybe darbe. Ar tu esi sau įsivardinęs savo didžiausią silpnybę? Ar gali leisti sau mintį, jog tai yra vertybė? Sugalvok 3 pozityvius apibūdinimus jai.

Pavyzdžiui, perdėtas jautrumas: 1) empatija; 2) atjauta; 3) intuicija.


„Svarbiausia lyderio kompetencija – gebėjimas susitarti.“

/Asmeninio ir komandinio augimo konsultantė, trenerė, psichoterapeutė Airina Nourian/


Kaip tau sekasi susitarti su pačiu savimi? Ar sekasi? Ar gali būti, kad lengviau susitarimus randi su kitais, nei pačiu savimi?


„Esu kelyje“. /Giedrė Ray, ES Security bendraįkūrėja, autoriteto konsultantė/


Iš pažiūros atrodantis tobulas gyvenimas, kur vietą randa ir karjera, ir šeima. Griežta, oficialioje aplinkoje emocijų nerodanti vadovė pasidalino jautria istorija, kai ji priėjo savo liepto galą – perdegimą. Tada daug kas pasikeitė. Kai kūnas ją visiškai sustabdė, ji patyrė, ka reiškia išsekimo būsena. Dabar ji jaukinasi naujas savo spalvas. Atjauta, švelnumas, gebėjimas atskirti kas yra jos, o kas ne jai. Kaip ji pati sako – „Esu kelyje“.


Kurioje gyvenimo kelio atkarpoje esi tu? Ar ten yra vietos atjautai, švelnumui? Ar gebi būti švelnus sau? Kaip sekasi atskirti, kur yra paties, o kur kitų atsakomybė?


„Kas yra stresrelaksas (angl. stress-relax)? Tai yra būsena lydima nuolatinio nerimo.“ /NASDAQ žmogiškųjų išteklių direktorė Rita Čepinskienė/


Kai po darbo jau esi namie su patogia laisvalaikio apranga ir garuojančiu puodeliu arbatos, kaip jautiesi? Ar pavyksta visiškai atsipalaiduoti? O gal tas minčių, nepadarytų užduočių avilys nustoja zvimbti vos peržengus namų slenkstį? Kaip sekasi persijungti iš darbo rėžimo į poilsį ne tik vakare, bet ir savaitgalio ar atostogų metu?


Tai tik keletas minčių ir klausimų tau pačiam pareflektuoti.




Prasmingos pauzės,







1 843 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

PIRMAS PUSMETIS

LAIKAS KARTU

MAMOS DIENA

Commenti


bottom of page